Oblečení pro děti



Malým dětem, těm úplně nejmenším, musíte oblečení kupovat každou chvíli nové. Některé oblečení, zvláště v těch prvních měsících života, vydrží jen pár týdnů. Buďte rádi, že vaše děti tak krásně rostou a smiřte se s tím, že nemá smysl kupovat oblečení značkové a drahé.

I když třeba počítáte s tím, že oblečení potom prodáte dále třeba na bazarech, drahé oblečení se vám ekonomicky pro nejmenší děti rozhodně nevyplatí.

Mnoho obchodů nabízí finančně dostupné kojenecké oblečení. I supermarkety jako je například Tesco, nabízí oblečení, za které se rozhodně nemusíte stydět. Je kvalitní, ale zároveň za něj neutratíte příliš peněz. I jiné supermarkety, například Globus, nabízí oblečení nejmenších velikostí, každý si tu svou míru kvality a ceny musí najít sám.

Ovšem je třeba mít na paměti, že opravdu nemá smysl za toto oblečení utrácet, protože je to opravdu jen na pár týdnů. Kojenecké oblečení nejde na dračku. Většinou jej kupují vždy nové, natěšené babičky, a proto se starého tedy špatně zbavíte.

V bazarech se mnohem lépe se pak prodá oblečení, které je na větší děti, předškolní a školní. To už si klidně můžete dovolit koupit dražší, protože je mnohdy na delší dobu. Některé vydrží velikostí i rok. V bazarech je o něj největší zájem, protože mnoho lidí nechce kupovat nové. Především do školek nebo do družiny většinou dětem stačí použité oblečení.

Nebo se můžete rozhodnout, že nové oblečení nebudete kupovat vůbec a budete kupovat rovnou použité. Sice ho už potom s největší pravděpodobností neprodáte, protože oblečení po více dětech bývá často poničené a seprané, ale ušetříte při jeho koupi. Záleží tedy jen na vás, jestli vám použité oblečení nevadí a kolik peněz máte v danou chvíli k dispozici.

Samostatnou kapitolou je potom dětská obuv, která by měla být vždy s certifikátem a především nová. Ani po vlastních sourozencích by se boty neměly dědit. Každá nožička potřebuje tu nejlepší oporu boty a mohla by přejímat tvar těch nošených, což rozhodně není žádoucí.